Szombaton és vasárnap, a kánikula megérkezésekor lezárták a 2-es metró egyik legforgalmasabb szakaszát Arnold Schwarzenegger és Sharon Stone új akciófilmjének forgatása miatt. Emiatt az Örs vezér tere és a Deák Ferenc tér között pótlóbuszokon való közlekedésre kényszerültek az utasok. Vitézy Dávid után most Pikó András is kemény hangvételű posztban reagált a történtekre, amelyben újságunkat is megjelölte.
„Senki sem szeret a nemzeti- és nemzetközi filmkultúra ellensége szerepében tetszelegni, csak azért, mert védené az otthonát és a szomszédait a filmes produkciók pofátlanul olcsó túlhasználatától. De ma még ott tartunk, hogy Magyarországon metrót lehet bérelni két napra 50 millióért, évi 160-220 napra pedig akár fél utcákat és tereket is, csak 20 millióért.” – fogalmazott Pikó András, Józsefváros polgármestere a Facebook-bejegyzésében.

Pikó András rámutatott arra, hogy a fővárosi metróért kapott 50 millió forinthoz képest a kerületek sokkal rosszabbul járnak, miközben a helyiek mindennapjait közvetlenül borítják fel a stábok. Szerinte ezen a gyakorlaton mindenképpen változtatni kell, és reméli, hogy a nyolcadik kerületi szigorítás után végre országos szinten is új, a lakókat és az önkormányzatokat védő filmtörvény születik.
Korábban Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter sem hagyta szó nélkül a metrólezárást:
„Nem gondolom, hogy ez megéri, és örüljünk neki, hogyha valami tud menetrend szerint közlekedni hétvégén. Ha nincsen valamilyen felújítás, vagy vágányzár, ne zárjunk le semmit csak ilyen célokért. Engem meglepett ez a döntés, de a minisztériumnak ebben nincsen direkt hatásköre” – fogalmazott a miniszter.
Pikó András szerint mindenképpen változtatni kell a jelenlegi szabályozáson, és reméli, hogy a nyolcadik kerületi szigorítás után végre országos szinten is új, a lakókat és az önkormányzatokat védő filmtörvény születik.





