Megvalósult a Vitézy-terv: Új rendészek a BKK járatain

Megvalósult a főpolgármester-jelölti kampány egyik fő témája, akcióba léptek az rendészek: új rendészeti egységet hozott létre az utasbiztonság növelése érdekében a Budapesti Közlekedési Központ (BKK).

Jelenleg 39 rendész teljesít szolgálatot, de a tervek szerint a létszámot 75 főre bővítik. Az új egység a BKK és a BKV korábbi vagyon- és biztonsági őreivel együttműködve, a Budapesti Utasbiztonsági Szolgálat rendszerében működik.

Walter Katalin, a BKK vezérigazgatója elmondta, hogy az intézkedések száma háromszorosára nőtt, és az ügyfél-elégedettségi felmérések szerint az utasok biztonságérzete is javult (meglepő nagy hirtelenséggel…) a BKK járatain.

Márciustól a BudapestGO alkalmazásban az utasok jelezhetik, ha rendészeti beavatkozásra van szükség. Ilyen esetekben közvetlenül értesíthetik az utasbiztonsági rendszer központi irányítószolgálatát. Baleset vagy veszélyhelyzet esetén továbbra is a 112-es segélyhívó számot kell hívni.

A hajléktalan emberek ellátásáról a Budapesti Módszertani Szociális Központ és Intézményei gondoskodnak, civil partnerek bevonásával.

A BKK-rendészek jelenlegi alapbére középfokú végzettséggel bruttó 348 800 forint, amelyhez havi rendszeres egyéb juttatások is társulnak, összesen bruttó 93 600 forint értékben.

A Fővárosi Közgyűlés tavaly októberben egyhangúlag támogatta a BKK-rendészet létrehozását, bár kezdetben a téma megosztó volt, végül sikerült konszenzusra jutni egy mindenki által támogatható rendszer kialakításában.