Budapest saját utcazenész-fesztivált kap, ahol a közönség a legfőbb zsűri

A főváros először rendez átfogó utcazenész-fesztivált, ahol a betonrengeteg színpaddá, a járókelők pedig közönséggé és zsűrivé válnak.

A Budapest Play – Budapesti Utcazene Fesztivált és Versenyt bemutató sajtótájékoztatón Karácsony Gergely főpolgármester úgy fogalmazott: a fővárosból nagyon hiányzott egy ilyen esemény. Hozzátette, itt az ideje, hogy az utcazene „szerves része legyen az életünknek”. A városvezetés most a finanszírozás biztosításával teszi le az első hangjegyet erre a közös partitúrára.

Bár a Fény utcai piacon már volt egy kisebb előfutára a rendezvénynek, ez lesz az első igazán budapesti léptékű utcazenész-fesztivál – hangsúlyozta Sebestyén Áron, az esemény szervezője. A fesztivál két etapban, július 30. és augusztus 1., valamint augusztus 6. és 8. között várja a közönséget, összesen hat napon át, tíz különböző helyszínen.

A versenyre a jelentkezés kedden indul. A szakmai zsűri egy előszűrést követően július 23-án hozza nyilvánosságra a kiválasztott előadók listáját és a tíz helyszín részletes programját. A hat nap alatt várhatóan 50-60 utcazenész tölti meg élettel és dallamokkal Budapest köztereit.

A tét azonban jóval nagyobb egy utcai tapsnál. A fesztivál egy igazi ugródeszkát is kínál. Bóna Márk, a Sziget booking menedzsere bejelentette, hogy a verseny közönségdíjasa felléphet a fesztivál utolsó napján. Ez olyan, mintha egy kis utcai színpadról hirtelen egy óriási, nemzetközi porondra lépne az ember – a város zajából a világ figyelmébe.